Blog

Jak uzyskać to, co najlepsze z dyfuzorów trzcinowych?

Większość osób, które mają taki dyfuzor, nie rozumie, jak korzystać z dyfuzora – przynajmniej poprawnie. Jasne, mogą to zrobić, ale jak najlepiej wykorzystać jeden z nich, często im umyka. Nie tylko to, ale dla niektórych nawet podstawy pachnących dyfuzorów są zaskakujące. Nie z ich winy, ale po prostu dlatego, że nie są pewni teorii stojącej za sposobem ich pracy.

Oto krótki przegląd tego, czym są dyfuzory trzcinowe i jak z nich korzystać, aby uzyskać z nich jak najwięcej. Pamiętaj, że ignorancja na ten temat jest w porządku, ponieważ nie jesteś sam i że zdecydowana większość nie ma pojęcia, co oznacza termin „dyfuzor do olejków eterycznych pozwól, że trzciny wchodzą w równanie! Dlatego tak wielu próbuje używać bambusa, patyczków koktajlowych, a nawet sadzonek gałązek ze swojego ogrodu. O tak, robią!

Czym są stroiki?

Po pierwsze, jak działają stroiki. Trzcina, taka jak trzcina rattanowa, która w rzeczywistości jest formą trzciny, jest gąbczasta w środku z plastrem miodu połączonych kieszeni powietrznych. Po zanurzeniu w oleju olej może wypełnić te kieszenie powietrzne i powoli wspinać się po trzcinie dzięki działaniu kapilarnemu. Stanie się tak tylko wtedy, gdy lepkość olejku jest niska, a rozmiar cząsteczki olejku zapachowego jest wystarczająco mały, aby to umożliwić. Jeśli olej jest zbyt gęsty, to albo nie wniknie do doniczki z trzciny, albo nie zostanie w nią wciągnięty.

Olejki zapachowe są opracowywane zarówno po to, aby wnikać w pory łodygi trzciny, jak i przemieszczać się w górę przez jej tkanki. Jest również w stanie odparować z powierzchni trzciny do atmosfery, zapewniając w ten sposób piękny i kojący zapach, który jest celem jego istnienia.

Użyj odpowiedniego oleju

Aby więc Twój dyfuzor działał prawidłowo, musisz używać rekomendowanej marki olejków zapachowych, a także instrukcji, jak go założyć. Aby to zrobić, napełnij butelkę w dowolnym miejscu od połowy do pełnej lekkim olejkiem zapachowym sprzedawanym specjalnie do tego celu. Zmierz wysokość butelki, a następnie kup stroiki co najmniej dwukrotnie wyższe. Dłuższe stroiki przyciąć do wysokości dwukrotnej wysokości butelki, a następnie włożyć je do butelki.

Upewnij się, że używasz odpowiednich trzcin lub rattanu, ponieważ drewno i bambus nie będą działać. Nie są one wystarczająco gąbczaste ani chłonne, więc używaj stroików. Trzciny wchłoną pachnący olejek, który następnie wyparuje z trzcin i wytworzy ten wspaniały zapach, który wypełni cały Twój dom.

Wskazówki dotyczące użytkowania

Chociaż konfiguracja dyfuzora jest łatwa, a uruchomienie go jest bardzo prostym zadaniem, nadal można napotkać pewne problemy, a oto niektóre z bardziej powszechnych i sposoby ich przezwyciężenia.

a) Jeśli Twój dyfuzor ma stroiki już częściowo zanurzone w momencie zakupu, usuń je i obróć do góry nogami, aby „suche” końce były teraz zanurzone w oleju. To da ci natychmiastowy zapach zapachowy, a następnie będzie nadal odparowywał, oferując ciągłe źródło zapachu. Możesz to zrobić jeszcze raz, kiedy chcesz, aby Twój dyfuzor „wzmocnił” zapach: po prostu obróć stroiki i pozwól, aby mokre końcówki wyparowały.

Leave a Reply

Your email address will not be published.