Blog

Jak korzystać z dyfuzora oleju

Być może widziałeś kilka dyfuzorów oleju oferowanych przez różnych sprzedawców i być może zastanawiałeś się, do czego można wykorzystać te dziwne urządzenia. Cóż, jestem tu, żeby ci powiedzieć. Czy to nie jest przydatne?

Dyfuzor olejowy to kolejny sposób na dodanie przyjemnych zapachów do pokoju, miejsca rytuału lub gdziekolwiek się znajdujesz. Kadzidła rytualne są dostępne w wielu różnych zapachach i rodzajach, ale w żadnym wypadku nie obejmują one gamy zapachów, którymi możesz chcieć wypełnić swoje nozdrza. Dyfuzory olejowe lub palniki olejowe to po prostu inny sposób na zapewnienie zapachu.

Zapach to jeden ze zmysłów, które zwykle ignorujemy. Ma jednak bardzo silny (przepraszam za kalambur) wpływ na nasze codzienne życie, nasze wspomnienia, a nawet nasze ciała. Coraz więcej Amerykanów dochodzi do wniosku, że zapachy mogą wpływać na sposób, w jaki działają ich umysły i ciała, co jest widoczne w ogromnym wzroście sposobów leczenia, takich jak aromaterapia.

W aromaterapii można nabyć wyszukane i drogie dyfuzory dyfuzor do olejków eterycznych olejków lub palniki olejowe do dozowania olejków eterycznych lub olejków zapachowych. Jednak ładne, niedrogie urządzenie wykonuje prawie tę samą pracę.

Kiedy już zdecydujesz, jakiego rodzaju palnika chcesz użyć, wystarczy, że wybierzesz olej, który chcesz dyfuzować. O niektórych różnicach między magicznymi olejkami eterycznymi a olejkami zapachowymi możesz przeczytać w innych artykułach. Wielu sprzedawców oferuje mnóstwo różnych rodzajów magicznych olejków eterycznych do wyboru. Czy otrzymam 10 punktów za użycie „mnóstwa” w zdaniu? 🙂

Więc co teraz robisz? Masz ten dyfuzor olejków, masz swoje magiczne olejki eteryczne, czego jeszcze potrzebujesz? Oczywiście źródło ciepła. Świetnie sprawdzi się mała świeczka gongu lub podgrzewacz (w zależności od wybranego palnika). Zapal tego szczeniaka i upewnij się, że płomień nie jest zbyt blisko miski palnika, aby nie pękł. Niech trochę się rozgrzeje (poświęć czas, nie dotykaj, żeby się zorientować, czy jest ciepły… te rzeczy MOGĄ się palić), a kiedy będziesz gotowy, czas na dodanie oleju.

Oto punkt, w którym musisz wiedzieć, jakiego rodzaju olejku używasz. Jeśli używasz olejku eterycznego, użyj TYLKO jednej lub dwóch kropli na początek. Ten olejek jest bardzo skoncentrowany. Odrobina to długa droga. Jeśli używasz olejku zapachowego, możesz użyć nieco więcej. Zobacz, czy to wystarczy, aby uszczęśliwić nozdrza. Daj mu trochę czasu, ponieważ rozproszenie się w pomieszczeniu zajmuje co najmniej kilka minut. Kontynuuj dolewanie oleju, a wkrótce otworzysz wszystkie okna lub uciekniesz z pokoju. Jeśli jesteś w mieszkaniu, sąsiedzi mogą nie witać Cię już na korytarzu. Bądź cierpliwy i błądź po stronie małych, a nie DUŻO.

Leave a Reply

Your email address will not be published.